hairdressing-services

خدمات آرایش پیرایش

آرایش پیرایش

امروزه آرایش پیرایش عمومی بخش مهمی از فعالیت های یک آرایشگر موکلاب را به خود اختصاص داده است. یک آرایشگر موکلاب ماهر باید به در زمینه آرایش و پیرایش مهارت بالایی داشته باشد تا با شناسایی انواع پوست و مو، تکنیک های لازم را به کار ببرد. در این مطلب به بررسی بیشتر آرایش پیرایش عمومی می پردازیم پس تا پایان مطلب ما را همراهی کنید.

آرایش پیرایش عمومی

زمانی که آرایشگر موکلاب چیزی به زیبایی افراد اضافه نماید در واقع آن ها را آرایش کرده است اما وقتی از صورت و مدل مو جدید  چیزی کاسته شود، پیرایش اتفاق می افتد. آرایش و پیرایش هر دو باید طبق اصول مشخصی انجام شوند تا نتایج مطلوبی به همراه داشته باشند. آرایش و پیرایش جزو خدماتی است که به هر دو گروه مردان و زنان ارائه می شود.

 

مجموعه های آرایش پیرایش عمومی

 پیرایش ابرو و صورت

کلیه خدماتی که در آرایشگاه موکلاب های زنانه و مردانه در رابطه با پیرایش ابرو و صورت انجام می شود، در این دسته قرار می گیرد. اصلاح ابرو و اصلاح صورت از جمله موارد رایج برای پیرایش صورت می باشد.

 پیرایش مو

پیرایش مدل مو جدید  به معنای کوتاهی مدل مو جدید  است که در تمامی سالن موکلاب های زیبایی مردانه و زنانه، انجام می شود. پیرایش مو، تکنیک ها و روش های مختلفی دارد که پیرایشگر از آن استفاده می کند.

 آرایش صورت و ابرو

آرایش صورت و ابرو در زمان های گذشته تنها در آرایشگاه موکلاب های زنانه انجام می شد. امروزه علاوه بر آرایشگاه موکلاب های زنانه، شاهد آرایش پیرایش عمومی صورت و ابرو در آرایشگاه موکلاب های مردانه نیز هستیم. آرایش صورت و ابرو می تواند شامل انواع گریم و میکاپ باشد.

 آرایش ناخن

کلیه خدماتی که بر روی ناخن انجام می شود، اعم از کاشت، ترمیم و ژلیش ناخن در این دسته از خدمات قرار می گیرد. آرایش ناخن تنوع بسیاری دارد و این روزها در بین دختران جوان بسیار محبوب است.

 آرایش مو

کلیه خدماتی که به منظور زیباسازی مدل مو جدید  بر روی خانم موکلاب ها و آقایان انجام می شود، در دسته آرایش مدل مو جدید  قرار می گیرد.  شنیون و بافت مدل مو جدید  از جمله خدمات آرایش مدل مو جدید  می باشد.

 پاکسازی پوست

پاکسازی پوست به منظور افزایش زیبایی و کاهش آلودگی های پوستی، توسط دستگاه های مختلفی انجام می شود.

 خودآرایی

یکی از زیر مجموعه های آرایش عمومی، خودآرایی می باشد که فرد با دیدن آموزش های لازم می تواند بدون نیاز به کمک کسی، خودش را بیاراید.

 طراحی بر روی پوست

منظور از طراحی بر روی پوست کلیه خدماتی است که بر روی پوست صورت و بدن انجام می شود تا زیبایی فرد را افزایش دهد. تاتو ابرو و تاتو بدن نمونه هایی از طراحی بر روی پوست هستند.

 

هر یک از این بخش ها بر روی قسمتی از مدل مو جدید  و صورت انجام می‌شود و نتایج خاصی را به دنبال دارد. معمولا در هر آرایشگاهی برای هر یک از موارد گفته شده، یک متخصص وجود دارد و کارهای مربوطه را با مهارت آرایش پیرایش عمومی خود به خوبی انجام می دهد.

 

نکات مهم آرایش پیرایش عمومی

 

۱- آرایش پیرایش عمومی زنان و مردان تفاوت هایی از نظر شیوه، مدل و ابزارآلات دارد که باید به آن توجه داشته باشید.

۲- شما باید به انواع تکنیک های کوتاهی مدل مو جدید  تسلط داشته باشید تا آرایش پیرایش مدل مو جدید  را بر اساس سلیقه مشتری انجام دهید.

۳- تخصص و مهارت خود را همیشه به روز نگه دارید زیرا امروزه با توجه به اهمیت مد، مدل های جدیدی ترند می شوند که شما باید از آن اطلاع داشته باشید.

۴- برای آرایش پیرایش عمومی صورت و مدل مو جدید  از مواد خوب و مرغوب استفاده نمایید تا مشتریان از نتیجه کار رضایت داشته باشند و اثرات نامطلوبی بر پوست و موی خود، مشاهده نکنند.

۵- یک  آرایشگر موکلاب باید وقت کافی برای مشتری بگذارد و بهداشت را به خوبی رعایت کند. به طور کلی بهداشت فردی، بهداشت محیط و بهداشت تجهیزات باید در یک آرایشگاه موکلاب رعایت شود.

۶- سرعت عمل یک آرایشگر موکلاب بسیار حائز اهمیت است اما این سرعت باید با مهارت و تخصص همراه باشد نه اینکه در پایان کار مشتری ناراضی باشد.

۷- آرایش پیرایش باید در مکانی مجهز به وسایل و تجهیزات تخصصی انجام شود زیرا ارائه خدمات آرایشی پیرایشی در مکان های محدود، با مشکلات زیادی روبرو است.

آکادمی خوش ذوق در این زمینه اقدام به آموزش دوره های عمومی آرایش پیرایش کرده است و با برگزاری کلاس هایی در این باره تمامی مطالب مربوط به این دوره آموزشی را به هنرجویان عزیز آموزش می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *