the-history-of-makeup-and-trimming

تاريخچه آرايش و پيرايش

تاريخچه آرايش و پيرايش

آموزش آرايش و پيرايش زنانه  تاريخچه آرايش و پيرايش آرايش و پيرايش از زمان هاي بسيار قديم نزد زنان و مردان از محبوبيت بالايي برخوردار بوره است و همه افراد علاقه زيادي به زيباتر نشان دادن چهره خود دارند. مطالعه و بررسي شواهد تاريخي نشان مي دهد که همه افراد بشر در ادوار مختلف تاريخ با توجه به فرهنگ ، آداب و سنن خود با استفاده از مواد و ابزارهاي موجود به پيراستن و آراستن خود مي پرداخته اند .  مصريان قديم جز اولين مردماني بودند که براي شرکت درمراسم هاي مذهبي خود از مواد آرايشي ، عطريات و آرايش خاص موهاي خود استفاده مي کردند.

آثار به جا مانده از دوران باستان حاکي از آن است که انسان ها هميشه با استفاده از انواع مواد رنگي طبيعي موجود به رنگ جدید موکلاب کردن موي سر و ناخن هاي خود مي پرداخته اند. براي مثال ايراني ها از دوده چراغ براي رنگ جدید موکلاب کردن ابروها استفاده مي کردند  ، استفاده از اکسيد آهن براي رنگين کردن صورت  و با گذر زمان استفاده از سرمه ، سرخاب ، حنا ، وسمه و بسياري محصولات طبيعي ديگر که به منظور ايجاد تغييرات در راستاي زيبا سازي چهره مورد استفاده قرار مي گرفت .

خرید دوره آرایش و پیرایش زنانه    زنان يوناني براي آرايش صورت خود از موادي به نام ورميليون استفاده مي کردند که از ترکيب نمک هاي جيوه به دست مي آمد و  رنگ جدید موکلاب قرمز روشن داشت. زنان رومي مخلوطي از گچ و سرب را به منظور سفيد کردن چهرهايشان به کار مي بردند و با استفاده از رنگ جدید موکلاب هاي گياهي گونه ها و لب هاي خود را رنگين مي کردند. آسيايي ها نيز در اين عرصه تاريخچه اي طولاني دارند .تا جايي که آن را يک هنر به شمار مي آوردند و تبحر خاصي در استفاده از انواع مختلف گياهان در ساخت مواد و لوازم آرايشي داشتند .

آفريقايي ها نيز در اين زمينه صاحب سبک به شمار مي روند ، آن ها با سبک خاص آرايش مدل مو جدید  و صورت به آراستن خود مي پرداخنتد ، برخي از اين سبک ها هنوز مورد استفاده است .  علاقه بيش از حد زنان به پيراستن و آراستن چهره منجر شد اين مقوله به يکي از علايق و ويژگي هاي زنانه تبديل شود . امروزه بسياري از صنايع و مشاغل پيرامون اين علاقه پايه گذاري و به مرحله بهره وري مي رسد . از جمله اين صنايع و مشاغل مي توان صنعت توليد ابزارها و مواد آرايشي و حرفه آرايشگري اشاره کرد .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *