what-is-hair-porosity

تخلخل مو چیست؟

تخلخل مو

آیا تا به حال اصطلاح “تخلخل مو” را در یک آرایشگاه موکلاب شنیده اید و فکر کرده اید که اصلا به چه معناست؟ به عبارت ساده، تخلخل مدل مو جدید  به توانایی مدل مو جدید  در جذب و حفظ رطوبت اشاره دارد. در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد اینکه چگونه تخلخل مدل مو جدید  بر سلامت موهای شما تأثیر می گذارد بدانید.

تخلخل مو چیست؟

هر تار مدل مو جدید  یک کوتیکول خارجی دارد. این کوتیکول برای جذب و بسته شدن رطوبت باز و بسته می شود. هنگامی که عناصری مانند گرما برخورد می کنند، باز می شوند. هنگامی که محصول کف می کند یا مدل مو جدید  با آب سرد شسته می شود، بسته می شود.

برای درک مفهوم موهای متخلخل، به درک ساختار اصلی مدل مو جدید  کمک می کند. صرف نظر از نوع مو، از موهای صاف تا فر، هر تار مدل مو جدید  از سه لایه تشکیل شده است:

کوتیکول: لایه محافظ بیرونی مدل مو جدید  از لایه های روی هم پوشاننده کوتیکول تشکیل شده است.

کورتکس: ضخیم ترین لایه مو. از پروتئین تشکیل شده و رنگ مو جدید موکلاب   را تشکیل می دهد.

مدولا: درونی ترین لایه و در عین حال نرم ترین و شکننده ترین قسمت ساختار مو.

برای اینکه موها سالم بمانند، آب، روغن و سایر محصولات حالت دهنده مدل مو جدید  باید بتوانند به قشر مغز برسند. بنابراین وقتی کوتیکول خیلی نزدیک به هم باشد – که به عنوان موهای کم تخلخل شناخته می شود – نفوذ آب، روغن و رنگ جدید موکلاب به ساقه مدل مو جدید  را دشوار می کند. یک مانع واقعی برای جذب رطوبت یا رنگ جدید موکلاب های براق و شدید.

از سوی دیگر، زمانی که کوتیکول‌ها خیلی از هم فاصله دارند – چیزی که به عنوان موی با تخلخل بالا شناخته می‌شود – تارها می‌توانند رطوبت خود را حفظ کنند تا در طول روز هیدراته بمانند. این می تواند باعث ایجاد رسوبات شود و باعث می شود رنگ مو جدید موکلاب   سریعتر شروع به محو شدن کند.

چه نوع تخلخل مدل مو جدید وجود دارد؟

سه نوع مختلف تخلخل مدل مو جدید  وجود دارد. آنها معمولاً به شرح زیر توصیف می شوند:

موی کم تخلخل: این نوع تخلخل مدل مو جدید  اجازه جذب رطوبت زیادی را نمی دهد. موها ممکن است به دلیل ناتوانی در جذب محصولات به درستی سنگین به نظر برسند.

مدل مو جدید  با تخلخل متوسط: ایده آل ترین تخلخل به عنوان رطوبت می تواند به مدل مو جدید  نفوذ کند اما به راحتی از آن خارج نمی شود. موها سالم و براق به نظر می رسند – اما سنگین نیستند. همچنین به عنوان تخلخل معمولی شناخته می شود.

موهای با تخلخل بالا: رشته‌هایی با این تخلخل فضای بیشتری بین کوتیکول مدل مو جدید  دارند (لایه‌بندی کمتر) که به آب اجازه می‌دهد به راحتی به داخل و خارج جریان یابد. آنها خشک هستند، اما در حفظ رطوبت نیز بهترین هستند.

نوع خود را اینگونه تعیین می کنید:

تست تخلخل مو

اکنون که همه چیز را در مورد سطوح مختلف تخلخل مدل مو جدید  می دانید، باید این سوال را داشته باشید که چگونه نوع خود را تعیین کنید. نگران نباشید – با این تست بی‌خطر به سرعت متوجه خواهید شد.

مرحله 1 : یک لیوان را با آب پر کنید.

مرحله 2 : یک یا دو تار مدل مو جدید  را انتخاب کرده و در لیوان آب قرار دهید.

مرحله 3: به جایی که موهایتان می لغزند و در آب می نشینند، دقت کنید.

نتیجه

اگر تار مدل مو جدید  بلافاصله روی زمین فرو رفت، موی بسیار متخلخل است. اگر در وسط شناور باشد تخلخل متوسط دارد و اگر در بالا بماند تخلخل کم دارد.

چگونه از موهای کم تخلخل مراقبت کنیم؟

آماده باشید تا محصولات جدید را در روال مراقبت از موهای خود بگنجانید. از پاک کننده های ملایم مانند شامپوهای بدون SLS و SLES ما استفاده کنید تا نیازهای موهای خود را برآورده کنید. همچنین، مطمئن شوید که از نرم کننده های سبک وزن و محصولات حالت دهنده استفاده کنید که حاوی روغن های سنگین نیستند یا خیلی ضخیم هستند، اما همچنان مدل مو جدید  را مرطوب می کنند.

فرمول های پاک کننده با سولفات ها و روغن های سنگین می توانند مدل مو جدید  را خشک کنند. به همین دلیل ما فرمول های بدون SLS و SLES را با مواد سبک و مرطوب کننده توصیه می کنیم.

 

چگونه از موهای با تخلخل متوسط مراقبت کنیم؟

از آنجایی که این نوع تخلخل، محصولات مراقبت از مدل مو جدید  را به راحتی جذب می کند و می تواند مواد مغذی را حفظ کند، از محصولات کرم مغذی و ماندگار مانند نرم کننده ما استفاده کنید. این کرم سبک موها را به طور شبانه روزی تغذیه می کند و موهای وز و بی نظم را از بین می برد. پروتئین دانه برنج باعث درخشندگی و ترمیم می شود، در حالی که عصاره سبوس برنج غنی از آنتی اکسیدان موها را تقویت و مرطوب می کند. از آنجایی که این نوع به هیدراتاسیون فوق العاده قوی نیاز ندارد، این محصول سبک وزن برای موهایی با تخلخل متوسط ضروری است، به خصوص اگر موها در هوا خشک شوند.

 

چگونه از موهای با تخلخل بالا مراقبت کنیم؟

برای مهر و موم کردن کوتیکول ها، به سراغ نرم کننده ها و سرم هایی با روغن های غنی تر بروید. برای این منظور، ما نرم‌کننده مرطوب کننده ممتاز خود را توصیه می‌کنیم : یک فرمول سبک وزن و آبرسان با روغن آووکادو که به نفوذ به کوتیکول‌ها و آبرسانی کمک می‌کند. یکی دیگر از موارد ضروری برای موهای با تخلخل بالا، سرم براق کننده لوکس روغن آرگان ما است که رطوبت را برای مدت طولانی حفظ می کند.

ما همچنین توصیه می کنیم قبل از اعمال رنگ، از  استفاده کنید. اسپری مانند پرایمر آرایشی است، فقط برای مو. پرایمر به نقاط ضعیف در کوتیکول متصل می شود و شکاف ها را برای رنگ جدید موکلاب یکنواخت و درخشندگی خیره کننده پر می کند. یکی از موارد ضروری در آرایشگاه موکلاب های حرفه ای که از انتهای خشک در برابر کار بیش از حد محافظت می کند و نتیجه یکنواخت رنگ جدید موکلاب را تضمین می کند.

 

صرف نظر از نوع موی شما، تخلخل مدل مو جدید  در احساس موهای شما و میزان شادابی رنگ جدید موکلاب شما نقش دارد. امیدواریم این 1×1 کوچک به شما کمک کند تا به درستی از موهای خود مراقبت کنید و اجازه دهید رنگ جدید موکلاب شما بدرخشد. نکات و ترفندهای بیشتری می خواهید؟ سپس ما را در فیس بوک و اینستاگرام برای اخبار، تبلیغات ویژه و مسابقات دنبال کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *